b_300_300_16777215_00_images_snj_snj-5_IMG_7404.jpg

(به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ): حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های ادینه هفته خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع یکی از عوامل تفرقه افکنی در میان شیعیان منطقه را رژیم خبیث آل سعود دانست که نقش عمده ای در به وجود اوردن داعش وحوادث اخیر منطقه داشتند.

آقائی در ادامه ضمن اشاره به سالروز تاریخی فرمان حضرت امام راحل در خصوص تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی از مسئولان شهرستان تقاضا داشت که در جهت تکمیل وبهسازی کامل ساختمان اداره تبلیغات اسلامی مرودشت اهتمام ویژه ای داشته باشند.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه های خود ضمن اشاره به ملاقات اخیر رئیس جمهور آمریکا با رهبر کشور کره شمالی واظهارات ترامپ در زمینه بازگشت مجدد کشور ایران اسلامی به پای میز مذاکرات بیان داشت :رئیس جمهور آمریکا در کشور سنگال در پاسخ به خروج کشورش از مسئله برجام با گستاخی تمام این موضوع را پذیرفت وگفت امیدواریم که کشور ایران مجددا پای میز مذاکره بیاید.

آقائی تصریح کرد :با توجه به عدم تعهد کشور آمریکا در مسئله برجام وغیرت ملت ایران اسلامی بازگشت مجدد کشور ایران در پای میز مذاکره را نوعی خواب و رؤیا برای آمریکایی ها دانست وعرضه داشت : آنچه که مایه بسی تاسف در این زمینه می باشد بیانیه ای بود که توسط یک عده از ورشکستگان سیاسی به کمک یک عده از افراد داخل در جهت لزوم مذاکره مجدد ایران اسلامی با آمریکا تنظیم نموده بودند .

وی تنظیم چنین بیانیه های توسط یک عده افراد معلوم الحال و ورشکسته سیاسی داخل وخارج را در برابر عظمت وصلابت ملت ایران اسلامی همانند بال پشه ای دانست که بر درختی نواخته شده وهیچ اثری بر اراده ملت نخواهد داشت .

آقائی در ادامه هفته صرفه جوئی در مصرف آب را گرامی داشت وافزود :با توجه به کاهش نزولات جوی ومیزان ذخائر آب نسبت به سال های گذشته وهمچنین تغییر شرایط اقلیمی آب وهوا مردم باید در جهت اطلاح الگوی مصرف وصرفه جوئی بهینه آب با شعار (آب، آموزه های دینی وملی وارتقای آگاهی های عمومی )گام بردارند.

خطیب جمعه مرودشت ضمن تبریک هفته قوه قضائیه ویاد وخاطره شهید بهشتی و72تن از یاران باوفایش دستگاه قضائی را بعنوان پیشانی نظام دانست وافزود :قوه قضائیه بعنوان پیشانی نظام در جهت تحقق یکی از آرمان های والای نظام که همان تحقق وبرقراری عدل وقسط وعدالت در سطح جامعه می باشد گام بر می داردوهیچ کس حق توهین به قوه قضائیه وجو سازی علیه آن را ندارد.

وی همچنین از مردم تقاضا داشت که اطلاعات عمومی خود را در زمینه مسائل حقوقی بیشتر نموده تا ضمن جلوگیری از سوء استفاده دیگران در مسائل ومشکلات خانوادگی وحقوقی خود نیز به مشکلی برخورد نکنند.

اقائی همچنین ضمن اشاره به آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد :متناسب با کل کشور این بلای خانمان سوز در شهرستان مرودشت نیز جزء مهمترین آسیب های اجتماعی می باشد که در شورای پیشگیری از وقوع جرم وکارگروه کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین توسط نیروی انتظامی بعنوان نوک پیکان اقدامات بسیار خوبی در جهت مبارزه با این آفت جدی صورت گرفته است.

وی به ظرفیت مشاوره راه اندازی شده توسط اداره آموزش وپرورش شهرستان مرودشت برای درمان این معضل نیز اشاره نمود وآن را یک ظرفیت مناسبی در جهت آگاهی بخشیدن به والدین ودانش آموزان قلمداد نمود.

آقائی در ادامه ضمن تبریک روز اصناف بیان داشت :این قشر خدمتگذارهمواره بخشی از بار انقلاب را چه در دوران جنگ وچه در سختی ها به دوش کشیده وامروزه هم انقلاب نیازمند استقامت ،هوشیاری واقدام متناسب این عزیزان برای تحقق شعار سال در جهت حمایت از کالای ایرانی می باشد .

خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن تشکر از انتخاب سرپرست شهرداری مرودشت توسط استانداری فارس بیان داشت : با توجه به میزان بدهی شهرداری مرودشت وحوادث اخیر انتخاب سرپرست فعلی شهرداری باعث آرامش نسبی در این نهاد گردیده و هرگونه تغییر مدیریت در شرایط وبرهه کنونی در شهرداری مرودشت را به صلاح ندانستند واز مردم تقاضا داشت که به شایعات اخیر در این زمینه اهمیتی ندهند.

اقائی در پایان نیز کسب مقام اول ستاد نماز جمعه شهرستان مرودشت در استان فارس برای سومین سال متوالی واخذ رتبه برتر کشوری را به تمامی نمازگزاران و مسئول ستاد وروابط عمومی وعوامل اجرائی آن تبریک گفت .

شایان ذکر است که به مناسبت شروع هفته قوه قضائیه قبل از نماز علی فاتحی ریاست دادگستری شهرستان مرودشت بعنوان سخنران قبل از خطبه های

دقایقی به ایراد سخنانی پیرامون اقدامات صورت گرفته یک سال اخیر دادگستری شهرستان مرودشت پرداخته وبعد از نماز نیز،میز پاسخ گویی به مشکلات مردم توسط قضات وکارکنان دستگاه قضائی مرودشت در محل مصلی نماز جمعه برقرار گردید.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید