b_300_300_16777215_00_images_snj_snj-8_IMG_0526.jpg

 

 

(به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ):حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خودضمن فرا رسیدن ماه رجب،ماه مغفرت واستغفار الهی ،یکی از فرصت های بزرگی که در ماه رجب تبدیل به یک سنت حسنه شده است را سنت اعتکاف عنوان کرد.

وی سنت اعتکاف را فرصت بی نظیری در جهت خودسازی وکسب معرفت در مسیرالهی قلمداد نمود.

آقائی در ادامه ضمن تبریک میلاد باسعادت پنجمین اختر آسمان امامت و ولایت ،حضرت امام محمد باقر (ع)،موسس اولین حوزه علمیه اهل بیت علیهم السلام وبه راه انداختن نهضت علمی وتولید علم وبهترین الگوی نسل جوان را تبریک گفت وافزود:بزرگترین الگوی نسل جوان ما در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ،حضرت امام محمد باقر (ع) می باشد.

وی با اشاره به بیانیه  گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری که به عنوان یک رسالت بر همگی ما واجب می باشد ،تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب ضمن بیان 7توصیه خود در بیانیه گام دوم انقلاب،خطاب به جوانان در زمینه علم وپژوهش  مبنی بر استفاده از تجربه  وعبرت های گذشته ، از آنان تقاضا داشت که با نگاه وروحیه انقلابی وعمل جهادی ،شانه های خود را زیر بار مسئولیت بکار گرفته  وتا رسیدن ایران اسلامی در مسیر تحقق آرمان های نظام گام بردارند.

آقائی در ادامه سوم ماه رجب مصادف با شهادت حضرت امام هادی (ع) را تسلیت گفت وافزود:بزرگترین گنجینه معرفتی اهل بیت عصمت وطهارت در غالب زیارت جامعه کبیره ،یادگار به جا مانده از امام هادی (ع) می باشدومطالعه وعمل به آن برهمگان توصیه می گردد.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه ساده زیستی مسئوولین را باعث درک ولمس مشکلات مردم دانست وعرضه داشت : ساده زیستی مسئوولین علاوه بر این که باعث درک ولمس مشکلات وتلخی های زندگی فقیران ونیازمندان می شود ،موجب پرورش واقناع حس هم دردی وبرابری با دیگران می گردد.

وی با بیان این که ساده زیستی مسئوولین حس پرهیزکاری وفریفته نشدن به دنیا ودل نبستن به آن را در مسئوولین ایجاد می کند،باعث نزدیک ترشدن مسئوولان به مردم وارتباط بی واسطه آنان با مردم ودرک صحیح از مشکلات را به دنبال خواهد داشت.

آقائی در ادامه ضمن اشاره به انتشاراولیه لیست اتحادیه اروپا تحت عنوان لیست سیاه پولشوئی وتصمیم آنان مبنی بر حذف نام کشور عربستان از این لیست ،بیان داشت :اتحادیه اروپا لیست اولیه اعلام شده از سوی خودش مبنی بر اسامی کشورهای حامی پولشوئی با سرلیستی عربستان سعودی را آماده نمود ولی همانگونه که در سال 1395 به دلیل تهدید قطع کمک های عربستان سعودی به سازمان ملل به اعتراف بان کی مون دبیرکل سازمان ملل حذف شد ،این بار نیز با تزریق دلارهای نفتی ،عربستان سعودی از لیست سیاه پولشوئی حذف گردید.

وی افزود :اتحادیه اروپا و سازمان ملل  و نهادهای حقوق بشری امسال نیز با دیپلماسی ضعیف خود نام کشور عربستان سعودی را به عنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر ازلیست  پولشوئی حذف نمودواین ننگ بر پیشانی آنان تا ابد باقی خواهد ماند.

آقائی در ادامه ضمن تبریک انتصاب حضرت آیت الله سیدابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جدید دستگاه قضائی کشور،بیان داشت :انتصاب رئیس جدید دستگاه قضا از سوی مقام معظم رهبری خود بسترسازی گام دوم انقلاب را به همراه خواهد داشت .

وی با بیان اینکه دستگاه قضا همواره باید مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی را در دستور کار ویژه خود قرار دهد،تصریح کرد:انتصاب رئیس جدید دستگاه قضا به عنوان تحول در درون قوه قضائیه وارتقاء این رکن انقلاب وهم نشان از قدرت وصلابت در برخورد با مفاسد وبسترسازی برای تحقق گام دوم انقلاب خواهد بود.

آقائی در ادامه پانزدهم اسفند ماه روز راهیان نور را تبریک گفت وعرضه داشت :راهیان نور به عنوان گنج عظیم انقلاب اسلامی می باشد که در جهت ترویج فناوری ثروت دفاع مقدس برای مقابله با جنگ های فرهنگی واقتصادی بکار گرفته می شود.

وی در ادامه 22 اسفند ماه سالروز تشکیل بنیاد شهید وامور ایثارگران را تبریک گفت وافزود:با توجه به فرمان ده ماده ای امام راحل برای تجلیل از خانواده های شهدا ،این نهاد مقدس در 19 اردیبهشت ماه 1383در جهت خدمتگزاری به خانواده های شهدا وتکریم ورسیدگی به امور شهدا وایثارگران افتتاح گردیدکه تاکنون فعالیت های مناسبی را در این زمینه داشته است .

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید