b_300_300_16777215_00_images_snj_snj-8_IMG_0506.jpg

(روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ):حجت الاسلام والمسلمین مهدی اقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن تبریک عید سعید فطر،کلیه نمازگزاران را به رعایت تقوی الهی وترک محرمات دعوت نمود.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه خطبه های خود ضمن اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با اساتیدو دانشجویان کشور،بیان داشت : رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به جایگاه برجسته و ممتاز اساتید، دانشمندان، متخصصان و کارشناسان، حرکت علمی و پیشرفتهای دانشگاه‌ها در دهه‌های اخیر را به معنی واقعی کلمه چشمگیر و برجسته دانست که جریانی با سرمنشأ خارجی و با امتداد داخلی سعی دارد با بی‌ارزش نشان دادن و یا کوچک شمردن حرکت علمی کشور و پیشرفتهای به‌دست‌آمده، مردم و جوانان را ناامید کند.

آقائی با تأکید بر سازمان‌یافته بودن این جریان افزود: یک نمونه از این جریان، «پروژه‌ی ۲۰۴۰ دانشگاه استنفورد برای ایران» است که هدف آن، زیر سؤال بردن پیشرفتهای علمی و دانشگاهی است و متأسفانه عده‌ای هم در داخل در حرکتی مرکب از خباثت و خیانت با آنها هم‌صدایی میکنند.

آقائی با استناد به گزارشهای مراکز رتبه‌بندی بین‌المللی درخصوص ارتقای جایگاه دانشگاه‌های کشور، خاطرنشان کرد: ایران اکنون ۱۴ میلیون دانش‌آموخته‌ دانشگاهی دارد و بیش از پنج درصد از جمعیت کشور دانشجو هستند که این آمارها نشان‌دهنده‌ پیشرفت در دانشگاه‌ها است.

وی با اشاره به برخی اقدامات و تبلیغاتِ جریانی که به‌دنبال کم‌سواد نشان دادن نخبگان و اساتید ایرانی است، بیان داشت: اگر دانشگاه‌ها و محققان و اساتید ما کم‌عمق هستند، پس پیشرفتهای خیره‌کننده در نانو، علوم هسته‌ای و غنی‌سازی بیست درصد، و سلول‌های بنیادی را چه کسانی انجام داده‌اند؟

 

آقائی در ادامه تصریح کرد: این پیشرفتها در دانشگاه‌هایی به دست آمده است که مبنا و اساس ایجاد آنها برای وابسته کردن کشور بود اما اکنون همین دانشگاه‌ها، با طی مسیر ناهموار و عبور از مزاحمتهای گوناگون در مسیر خود، پرچم استقلال و پیشرفت علمی را به اهتزاز درآورده‌اند.

خطیب جمعه مرودشت ضمن انتقاد از پروژه 2040دانشگاه استنفوردکه ابراز داشته مقالات علمی دانشگاهیان ایرانی از نظر کمی افزایش داشته ولی از نظر کیفی تغییر چندانی نداشته است ، بیان داشت :اگرچه دنبال کنندگان این پروژه مدعی هستند که با ابزار علمی ودانشگاهی سراغ زیر ساخت ها رفته اند ولی با زیرکی به بهانه بعد اصلی که اقتصاد دولت می باشد پرداخته ودر خصوص مسائل فناوری ونانو وبیوپزشکی  وهسته ای نپرداخته است .

وی با بیان اینکه بنا است که این پروژه به عنوان یک سند چشم انداز توسط برخی از دستگاه های اجرائی به مرحله اجرا برسد ،اذعان داشت :آیا واقعا این پروژه بر اساس مستندات و داده های علمی صورت گرفته است یا قبل از ترجمه آن لازم بود که کلمه به کلمه آن به عنوان یک سند رسمی در مجامع علمی مورد بررسی پوژهشگران داخلی قرار می گرفت.

آقائی افزود :در سال 2015در لیست رتبه بندی مجله تایمزاز میان 1258دانشگاه معتبر دنیا، فقط دو دانشگاه صنعتی شریف تهران واصفهان قرار داشتند که هدف اصلی آنان زیر سوال بردن پیشرفت علمی کشور می باشدواین در حالی است که در سال 2019تعداد 29دانشگاه ایران در این لیست ومجله قرار گرفت.

وی از سازمان برنامه وبودجه کشور وصندوق بازنشستگی که عینا نتایج این پروژه 2040را به عنوان برنامه ملی سازگاری با کم آبی در ایران وچشم انداز اقتصادی ایران تحت عنوان سند اساسی اقتصاد مقاومتی برای خود در نظر گرفته اند ،انتقاد نمود.

آقائی در ادامه ضمن اشاره به خیانت قرن توسط آل سعود در شهر مکه که پنج شنبه وجمعه هفته  گذشته هم زمان با روز قدس رخ داد، بیان داشت :کشور آل سعود دو نشست فوق العاده تحت عنوان شورای همکاری خلیج فارس واتحادیه عرب با بی توجهی کامل نسبت به مفاد سازمان های همکاری اسلامی که با هدف نجات فلسطین وقدس شریف و آرمان های کشور فلسطین بود،در جهت جابجایی سفارت آمریکای جنایتکار به قدس شریف وعادی سازی روابط با غده سرطانی صهیونیستی را برگزار نمودواین خود بزرگترین خیانت قرن وخباثت کشور آل سعود نسبت به جامعه اسلامی وفلسطین بود

آقائی در ادامه ضمن اشاره به  اخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که منشاء مصوبات فرهنگی شهرستان نیز می باشد،بیان کرد: دراخرین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بنا شد که شهرستان مرودشت با توجه به داشتن ظرفیت های فرهنگی متعدد نیز همچون سایر شهرستان های کشور، یک پیشوند فرهنگی زیبنده نام مرودشت داشته باشد.

وی در این خصوص اذعان داشت :در زمینه یک پیشوند زیبنده نام مرودشت ،فراخوانی در بین اداره جات وارگان های شهر وبین نخبگان در سطح شهرستان برگزار خواهد گردیدتا پس از جمع بندی کامل این پسوندبرای شهرستان در نظرگرفته شود.

آقائی در ادامه به حرکت فرهنگی جدیدی که توسط برخی جوانان مومن شهرستان به عنوان سه شنبه های مهدوی راه اندازی شده است اشاره نمودوافزود:تعدادی از جوانان مومن این شهرستان در غالب یک حرکت فرهنگی عصر های سه شنبه ضمن سردادن نغمه های مهدوی به کارهای  تبلیغی پیرامون معرفی امام زمان (عج) می پردازند.

وی در پایان از گرو های آمر به معروف  ونهی از منکر که در غالب یک کار تیمی توسط بسیج وسپاه وبرخی دلسوزان نظام در ماه مبارک رمضان در زمینه تذکر لسانی به افراد بدحجاب تشکیل شده بود،تشکر وقدردانی نمود.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید