b_300_300_16777215_00_images_IMG_4779.jpg

(روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ):حجت الاسلام والمسمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود یکی از عذاب های الهی برای اقوام سرکش را که هیچ وسیله بیداری در آنها موثر نمی باشد را عذاب استیصال عنوان نمود

وی افزود:چنانچه قومی مبتلا به عذاب استیصال شودباید توبه واستغفار نموده وخود استغفار از درگاه الهی باعث جلوگیری ازعذاب وآمرزش گناهان وافزایش روزی ورفاه وعمر طولانی خواهدشد.

آقائی در ادامه به موضوع حجاب در سطح جامعه اشاره نمود وافزود: دشمنان نظام برای القای بی حجابی به جامعه تلاش حداکثری از خود داشته تا بدین وسیله ضمن هدف قرار دان خانواده ها در جامعه ونفوذ فرهنگی خود،ارزش های دینی ما را کم رنگ جلوه دهند.

وی ضمن تشکر از نیروی انتظامی درجهت اجرای طرح ناظر برموضوع بدحجابی در جامعه ،این مسئله را به عنوان یکی از مطالبات عمومی مردم از آنان قلمداد نمود.

آقائی در ادامه خطبه های خود ضمن اشاره به دیدار نخست وزیرکشور ژاپن با مقام معظم رهبری ،بیان داشت :آمریکای جنایتکار برای دستیابی به اهداف پلید خودواجرای راهبردی آن، نقشه ای را طراحی کرده بود که در این میان ،نخست وزیر ژاپن را مامور اجرای آن نموده بود.

وی تصریح کرد:هم زمان با نقشه ترامپ وارسال پیغام خود توسط نخست وزیر ژاپن ،آمریکای جنایتکار شروع به افزایش تحریم ها ومورد هدف قرار دادن نفتکش ها در دریای عمان وتهدید به جنگ ومقصرجلوه قرار دادن ایران اسلامی نمود تا فضا را به گونه ای طراحی کند که نقش وحضور نخست وزیر ژاپن در دیدار با رهبری ،کشور ایران را مجبور به قبول کردن شرایط مذاکره وپذیرش این پیام نمایدواین در حالی بود که رهبر معظم انقلاب با برخورد حکیمانه خود تمام توطئه های آنان را خنثی ونقش برآب نمود.

آقائی در خصوص بازتاب این دیداردر بین مردم دنیا ونخبگان کشور ژاپن افزود:نخبگان ژاپنی در واکنش به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست‌وزیر ژاپن نوشتند: «برای ایشان احترام قائلم، ایران غروری دارد که ما در ژاپن باخته‌ایم. رهبر قدرتمند ایران، حسرت برانگیز (رشک برانگیز) است».

 

 وی در ادامه بیان کرد:یکی از فعالین رسانه‌ای در واکنش به این توئیت نخبگان ژاپنی نوشت: «سفر شینزو آبه به تهران، با پیغامی فریبکارانه از ترامپ که مورد بی‌اعتنایی رهبر عالی ایران قرار گرفت، این تاثیر مهم را داشت که بخش مهمی از جمعیت ۱۲۶ میلیون نفری ژاپن را با یک رهبر مقتدر و نفوذ ناپذیر در مقابل آمریکا آشنا کرد... آن‌ها صاحب یک امپراتوری قدرتمند بودند. اما هفت دهه است از آمریکا توهین و تحقیر می‌بینند؛ از ایجاد پایگاه نظامی و تحمیل کاپیتولاسیون، تا تعرض به زنان ژاپنی توسط نظامیان آمریکا و ممانعت از داشتن برنامه نظامی و دیپلماسی و تجارت خارجی مستقل».

 

این فعال رسانه‌ای در ادامه نوشت: «تاثیر انگیزشی و رشک برانگیز برخورد مقتدای حکیم و قدرتمند ایران، البته قطعا منحصر در مردم ژاپن نخواهد ماند. ملت‌های بسیاری، از آمریکا تحقیر دیده‌اند. این قدرت «نفوذ نرم» انقلاب اسلامی است».

آقائی در ادامه به مطالب  فعالین رسانه‌ای با اشاره به دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب بیان داشت: «شینزو آبه اذعان کرد «آمریکایی‌ها همواره می‌خواهند طرز فکر و عقاید خود را به دیگر کشور‌ها تحمیل کنند». و این در حالی است که آبه در تهران، تیر خلاص را به نقشه فریبکارانه دولت ترامپ زد.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه به عظمت واقتدار ایران اسلامی در دنیا اشاره نمود وافزود:نمونه عظمت واقتدار ایران اسلامی در دنیا هدف قرار دادن پهپاد جاسوسی آمریکایی ها که روز گذشته مورد اصابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی قرار گرفت که رئیس جمهور آمریکا با دستپاچگی کامل در وهله نخست گفته بود این پهپاد در منطقه ایران نبوده ولی امروز با شرمندگی کامل عنوان نموده که خطای انسانی رخ داده است واین خود چیزی جز خفت وخواری برای آنان نداشته ونتیجه اقتدار رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزی کشور ژاپن می باشد.

آقائی در ادامه ضمن گلایه از سنت ازدواج کنونی در بین مردم که به سبک ازدواج غربی وغیر اسلامی گرایش پیدا نموده است،بیان کرد:مدت ها است که شاهد یک رویه اشتباه در برگزاری مراسم ازدواج جوانان در بین مردم هستیم که خانواده های عروس را مجبور به تهیه جهیزیه کامل وسیسمونی و...می نماید واین خلاف مرام اسلام وسنت قرآن ورسول خدا(ص) می باشدبنابراین خانواده ها باید در برگزاری مراسم ازدواج جوانان سطح توقعات خود را پائین تر آورده واز سخت گیری های بی مورد حذر نمایند.

وی در ادامه به همایش مراقبت متعالی در منزل از بیمار اشاره نمود واذعان داشت :این همایش خود اقدام مبارکی هست که بنا هست با شروع وترویج آن در بین مردم ویاددادن آموزش های لازم در زمینه نگهداری از بیماران در منزل از حضور افراد بیمار در جهت بستری در بیمارستان کاسته شود.

آقائی در ادامه  به موضوع  شروع به ساخت حوزه علمیه خواهران اشاره نمود وعرضه داشت :حوزه علمیه خواهران شهرستان مرودشت به عنوان یکی از نیازهای ضروری شهرستان، که برکت آن را با حضور طلاب جوان خواهر شاهد هستیم،نیاز به حمایت همه جانبه مسئولان وخیرین دارد.

وی در ادامه به سانحه واژگونی یک دستگاه اتوبوس در مسیر شیراز به تهران در سعادتشهر اشاره نمود وافزود:در این حادثه متاسفانه تعداد 27نفز از هم وطنان مصدوم شده که با هوشیاری کامل اورژانس وهلال احمر وآمادگی کامل اعضای بیمارستان شهرستان مرودشت همه مصدومان بلافاصله در بیمارستان مرودشت پذیرش شده وتمامی مجروحان نجات یافتند که رکورد بسیار خوب وقابل تقدیری از کارکنان بیمارستان واعضای هلال احمر واورژانش شهرستان  در این زمینه به جا گذاشته شد.

شایان ذکر است که در بین الصلاتین نماز،رهام پیکری فرماندار مرودشت به عنوان رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر به ایراد مطالبی پیرامون اعتیاد وگرفتاری جوانان به این مصیبت وارائه راهکارهای مناسب در جهت رهائی از این معضل پرداخت .

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید