b_300_300_16777215_00_images_snj_snj-9_IMG_0712.jpg

(روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ):حجت الاسلام والمسلمین مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور وسالارشهیدان،حضرت اباعبداالله الحسین (ع) ویاران با وفایش ،وفرا رسیدن تاسوعا وعاشورای حسینی ،اصلاح امت پیغمبر را یکی از اهداف قیام سیدالشهدا عنوان کرد.

وی ضمن تشکر از متولیان برپایی همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه از ماه محرم ،این همایش را سند مظلومیت شهدای کربلا قلمداد نمود.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه ضمن پرداختن به تبین فلسفه قیام عاشورا به ذکر نکاتی در غالب پیام های عاشورا برای مردم پرداخت وافزود:سازش وتسلیم در برابر حکام ظالم ونالایق در قاموس اسلام وآل الله جائی ندارد.

آقائی در ادامه بیان کرد: همان گونه که سیدالشهدا برای ایستادگی در مقابل دشمن هزینه داد وتمام هستی خود را در این زمینه فدا کرد،به تبع آن ما نیز باید بدانیم که  ایستادگی در برابر دشمنان اسلام هزینه دارد وباید بهای آن را پرداخت.

وی با بیان اینکه رعب وترس از خصائل منافقین وافراد سست ایمان می باشد،بیان کرد:از دشمن ولو با عده کم یا زیاد نباید ترسید زیرا شجاعت وشهامت جزء ویژگی های مومنین وشهادت طلبان می باشد.

آقائی افزود: تحریم اقتصادی وهر گونه استفاده ابزاری برای وادار کردن جبهه مقاومت به تسلیم وپذیرش سازش جز خصائل جبهه باطل می باشد.

وی در ادامه خطبه های خود بیان کرد:در مسیر مقاومت ونبرد واستکبار ومستکبرین باید این پیام را به دشمن داد که ملت ما در این مسیر حتی اگر جان خود وفرزندانشان را بدهند هیچ گونه ابایی نداشته وبطور کلی دشمن بداند امتی که حسین علیه السلام دارد از جنگ ومرگ هیچ گونه ترسی ندارد.

خطیب جمعه مرودشت در ادامه با بیان اینکه مرگ با عزت وشرف بر زندگی توام با ذلت وخواری ،ارجحیت دارد،اظهار داشت :مذاکرات سیدالشهدا برای لغو تحریم ها ،از روی نیاز نبود وکاری که امام حسین (ع)،انجام داد برای اتمام حجت و دعوت به حق ونجات انسان های فریب خورده در جبهه باطل بودو همواره جبهه مقاومت مقتدر ومظلوم به تکلیف خود عمل نموده ولو آنکه در شرایط نابرابر ودشوار باشد .

وی تصریح کرد:جبهه مقاومت اگر به ظاهر هم شکست بخورد ناشی از قدرت دشمن نیست وآنچه این جبهه را ضعیف می سازد ناشی از خیانت های داخلی وتردید آفرینی عده ای سست ایمان ومرعوب می باشد،لذا سربلندی دنیا وآخرت مومنان ومسلمانان وانسان های آزاده درگروه مقاومت وپایداری می باشد.

آقائی در ادامه ضمن اشاره به فرا رسیدن گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام به ایراد نکاتی در این زمینه پرداخت وعرضه داشت:اولین گام نظام اسلامی اگر چه می توانست محکم تر برداشته شود ولی موثر بود واروپایی ها باید بدانند که نظام اسلامی صبرش حدی دارد وچنانچه بخواهند با زیرکی به دنبال خرید زمان برای خود باشند ،قطعا با برخورد های شدیدتر نظام مواجه خواهند شد.

وی بیان کرد:مسئوولین نظام فریب لبخند های مصنوعی وکرنش های دشمنان را نخورند وچنانچه وعده ای از دشمنان دریافت نموده تا زمانی که اطمینان کامل پیدا نکرده وتضمین کامل برای آن وجود نداشت،آن را نپذیرند.

آقائی با بیان اینکه در چنین شرایطی که کشور با قدرت وگام به گام در حال عقب زدن دشمنان نظام می باشد هرگونه تعلل وتردید وسخن گفتن های ضد ونقیض چیزی جز سستی وتزلزل در جبهه حق به همراه نخواهد داشت واروپایی ها بدانند که اگر عملا برای تحقق دفاع از ملت ایران اسلامی قدمی برندارند ،ملت ایران گام سوم خود را محکم تر برخواهد داشت.

آقائی در ادامه خطبه های خود ضمن تشکر از حضور جوانان در مراسم های عزاداری سرور وسالار شهیدان،حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و مسئولان هئیت های مذهبی وکانون مداحان ، از متولیان عزاداری ها تقاضا داشت که در اوج مراسم های عزاداری  در تاسوعا وعاشورای حسینی با فضای توام با دلسوزی وهم دلی  با نیروهای امنیتی ونظامی ،شاهد حضور پررنگ وگسترده مردم در این عزاداری ها باشیم .

وی با بیان اینکه گاها در برخی مراسم های عزاداری دیده می شود که برخی از مداحان در اشعار خود از نغمه های استفاده می کنند که شایسته امام حسین (ع) واهل بیت نمی باشد ،بیان کرد: مسئوولین هئیت های مذهبی در مراسم عزاداری ها  از ظرفیت مداحان شناخته شده استفاده نمایند.

آقائی در ادامه از وضعیت رهن واجاره مسکن در سطح شهرستان مرودشت گلایه نمود وافزود: در سال گذشته شاهد نوساناتی در حوزه ارز وبازار بودیم که زمینه افزایش قیمت زمین ومسکن را در پی داشت ولی امروزه با توجه به روند نسبتا ثابت در بازار ارز ، هیچ گونه تناسبی بین وضعیت اجاره بها ورهن مسکن با توان مردم وجود ندارد.

وی با بیان اینکه درآمد مردم وبه خصوص قشر جوان نه تنها از سال گذشته تاکنون هیچ گونه افزایش نداشته بلکه کمتر نیز شده است واز طرف دیگر مخارج زندگی سرسام آور می باشد ، تصریح کرد:صاحب خانه ها در اجاره منازل خود به جوانان رعایت انصاف را بکارگیرند.

وی از فرماندار،دادستان واز مسئولان اصناف و اتحادیه مشاورین املاک  تقاضا داشت که جلسه هم اندیشی در زمینه تنظیم وضعیت رهن واجاره مسکن وارائه راهکارهای مناسب برای عملی شدن قیمت مسکن بکار گیرند.

شایان ذکر است که به مناسبت هفته امر به معروف ونهی از منکر در بین الصلاتین نماز،سلیمان مهدوی دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان فارس به ایراد مطالبی در این زمینه پرداخت.

احساس مسئولیت ونظارت بر قانون وظیفه همگانی مردم وآمران به معروف می باشد

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان فارس در بین الصلاتین نماز جمعه مرودشت به مناسبت هفته امر به معروف ونهی از منکر به ایراد مطالبی در این زمنیه پرداخت.

سلیمان مهدوی با بیان اینکه امر به معروف ونهی از منکر به عنوان یک واجب فراموش شده می باشد که وظیفه همگانی داریم تا نسبت به عملی شدن آن اقدام نماییم.

وی افزود:اکنون 27سال است که ستاد امر به معروف ونهی از منکر در نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده است ومسئولیت این ستاد با افراد متدین وکسانی که دارای مسئولیت بیشتری هستند می باشد.

مهدوی در ادامه با بیان اینکه  احساس مسئولیت ونظارت بر مسئوولین به عنوان یک وظیفه همگانی می باشد،بیان داشت :مردم در زمینه امر به معروف ونهی از منکر باید با قدرت وارد شوند وهم ارزش ها در جای خود قرار گیردو هم ضد ارزش ها وبه نقل از کلام مولا امیر المومنین علیه السلام مردم اگر امر به معروف ونهی از منکر انجام دهند روزی آنان کم نمی شود ومرگ آنان نیز زود فرا  نمی رسد.

وی تصریح کرد :چیزی که اسلام برای ما واجب نموده است این است که باید از حقوق خود استفاده کنیم وچنانچه شخصی قصد زور گویی را دارد باید با آن مقابله نمود.

وی افزود: تشکیل ستاد امر به معروف ونهی از منکر در شهرستان ها به ریاست ائمه جمعه می باشد وروحانیونی که در نماز جمعه به امام جمعه اقتدا نموده قطعا برای امر واجب امر به معروف نیز باید در این زمینه اقتدا نمایند

مهدوی با بیان اینکه قضای نماز را می توان به جا آورد ولی امر به معروف قضا نداشته ،بیان داشت : چنانچه مردم ما بتوانند در قضیه امر به معروف ونهی از منکر بصورت صحیح ورد کنند به چشم انداز بیانیه گام دوم انقلاب نزدیک خواهیم شد.

وی عرضه داشت : حمایت از آمران به معروف به عنوان یک وظیفه کلی ستاد امر به معروف ونهی از منکر می باشد وچنانچه بخواهیم در دین وکار خود موفق باشیم باید قدم خود را محکم برداشته ونیاز به حمایت همه جانبه مسئولان در این زمینه داریم .

دبیر ستاد امر به معروف استان فارس در ادامه از مردم تقاضا داشت که با رعایت ادب واحترام واخلاق نسبت به مطالبه گری حق وحقوق خود ودیگران از مسئولان گام بردارند.

وی با بیان اینکه فرایند امر به معروف برگرفته از 4شیوه می باشد،افزود:در وهله اول نیازمند قانون هستیم ،در وهله دوم اجرای صحیح قانون ونظارت بر حسن اجرای قانون از دیگر وظایف ما می باشد.

مهدوی تصریح کرد:کسانی که قانون را درست انجام میدهند باید مورد تشویق قرار گرفته وکسانی که قانون را زیر پا می گذارند باید تنبیه شوندزیرا برخی از افراد قانون را زیر پا می گذارند.

وی از دستگاه قضائی در زمینه حمایت از مسائل ومشکلات اقتصادی که ستاد امر به معروف ونهی از منکر در آن ورود نموده است تشکر وقدردانی نمود.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید