b_300_300_16777215_00_images_IMG_6840.jpg

 (روابط عمومی ستاد نماز جمعه مرودشت ): حجت الاسلام والمسلیمن عبدالعظیم ارودا رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان مرودشت در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری آل الله واربعین حسینی ،نمازگزاران را به رعایت تقوی الهی وپرهیز از گناهان دعوت نمود.

ارودا در ادامه به تشریح سبک زندگی بر مبنای زندگی حسینی پرداخت وافزود :دشمن همواره برای اینکه فرهنگ وارزش ها را در بین مردم وجامعه ما از بین ببرد،سعی خود را بر این داشته تا از دو طریق جنگ وخونریزی ووراه های غیر نظامی معنوی کوتاه مدت وبلند مدت در بین جامعه وزندگی مردم رسوخ نماید.

وی در ادامه با بیان اینکه همان طور که نماز به عنوان ستون اصلی دین محسوب می گردد ،بیان داشت :صبر نیز به عنوان ستون مسائل اخلاقی واجتماعی در سطح جامعه می باشد وبه همین دلیل دشمنان نظام همواره به دنبال ترویج ناامیدی در بین مردم وپائین آوردن آستانه صبر وتحمل مردم ما می باشد .

ارودا در ادامه ضمن گرامی داشت بزرگداشت روز حافظ شیرازی ،بیان داشت : حافظ ، درخشانترین ستارۀ فرهنگ فارسی است .در طول این چند قرن تا امروز هیچ شاعری به قدر حافظ در اعماق و زوایای ذهن و دل ملت ما نفوذ نکرده است . او شاعر تمامی ِ قرنهاست و همۀ قشرها از عرفای مجذوب ِ جلوه های الهی تا ادیبان و شاعران ِ خوش ذوق ، تا رندان ِ بی سر و پا و تا مردم ِ معمولی هر کدام در حافظ  ، سخن ِ دل ِ خود را یافته اند و به زبان او شرح وصف حال ِ خود را سروده اند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مرودشت در ادامه ضمن اشاره به حضور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی در شهرستان مرودشت ودیدار با اصحاب رسانه وفرهنگ وهنر،بیان کرد: اصحاب فرهنگ وهنر به دنبال ترویج هنر دینی در سطح جامعه باشند.

وی عرضه داشت :امروزه باید اهالی فرهنگ وهنر ما در سطح بین المللی به گسترش واعتلای هنر دینی پرداخته وبا شناساندن آن به تمامی جهانیان فرهنگ ناب دینی واسلامی را گسترش دهند .

حجت السلام ارودا در ادامه به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با جوانان ونخبگان پرداخت واظهار داشت :اقتدار امروز جمهوری اسلامی ما در سطح بین المللی بر کسی پوشیده نیست .

وی افزود: اگر امروزه مشاهده می کنیم که ایران اسلامی در باب مسائل کشورهای یمن وسوریه و...اظهار نظر می کند ،نشان از قدرت بالای ایران اسلامی در سطح منطقه می باشد .

ارودا در ادامه ضمن اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نخبگان جوان و با بیان اینکه جوانان نخبه پاره تن ایران اسلامی می باشند وباید حرکت علمی خود را با شوق مضاعف ادامه دهند،بیان کرد :  حضور نخبگان جوان در عرصه علوم انسانی موجب می شود پرورش اندام علمی کشور به صورت متناسب صورت گیرد،

وی همراه بودن علم با فرهنگ صحیح انسان‌دوستی را زمینه ساز استفاده بشر از منافع حقیقی علم و دانش خواندو خاطرنشان کرد: علم بسیار مهم و بسیار نافع هسته ای وقتی با فرهنگ غلط قدرت طلبی همراه شد، به تولید بمب هسته ای انجامید و به تهدید بزرگ دنیا و بشریت تبدیل می شود.

ارودا در ادامه  با بیان اینکه دشمنان نظام همواره به دنبال ترویج نا امیدی در بین مردم می باشد ،بیان داشت :  مسئولان ومردم باید بر ایجاد و گسترش امید توجه نموده و  نخبگان، اساتید و پیشروان حرکت علمی نگذارند امید به وجود آمده برای پیشرفت علمی کشور دچار اختلال شود.

وی  در ادامه افزود:: در کشور البته مشکلات مختلفی وجود دارد اما نباید این مشکلات را یک‌طرفه و بدون توجه به موفقیتها مدام مطرح و بر سر آن مرثیه خوانی کرد، چرا که در این صورت امید در دل جوانان کم فروغ می شود.

ارودا یکی از مهم ترین مسئله های که در جهت حفظ وضع موجود وعدم ناامیدی بین مردم می تواند کمک شایانی داشته باشد ،را وحدت همه جانبه وحس مسئولیت پذیری در بین مردم ومسئولان قلمداد نمود.

وی در ادامه فرا رسیدن هفته سالمندان وروز نابینایان را گرامی داشت وافزود : معلولیت محدودیت نیست ودر سطح جامعه معلولان بسیاری داریم که با وجود کمبودها ومحدودیت ها از توانمندی های بالایی برخوردار می باشند .

وی از مسئولان و متولیان  این حوزه تقاضا داشت که در جهت رفع کمبودها وفراهم آوردن امکانات این قشر تلاش مستمر بکار گیرند.

ارودا در ادامه فرا رسیدن 24 مهر ماه دسالروز پیوند اولیاء ومربیان را تبریک گفت وعرضه داشت :یکی از مهم ترین مکان های که در جهت رشد فکری وفرهنگی کودکان قبل از محیط خانه می تواند مفید واقع شود محیط مدرسه می باشد.

وی با بیان این که یکی از مباحث مهم وهدفمند در باب مشکلات فرزندان نوع تربیت وآموختن آموزه های دینی وتربیتی آنان می باشد،لذا به همین دلیل از اداره آموزش وپروش در این زمینه  تقاضا داشت که بصورت هدفمند وبنیادین ورود نماید.

ارودا در پایان ضمن تبریک روز عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ،بیان داشت :امروزه اگر می بینیم دشمنان ما از نظامیان ما هراس دارند به دلیل وجود سربازان غیور ما در نیروهای مسلح وافسران مجرب ما در عقیدتی وسیاسی می باشد.

شایان ذکر است که قبل از خطبه های نماز جمعه سرهنگ یوسف کریمی مسئول بازرسی تیپ 55هوابرد شیراز به ایراد مطالبی پیرامون عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی پرداخت.

نوشتن دیدگاه

نظراتی که حاوی توهین یا افترا می باشند، منتشر نخواهند شد.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی یابند.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید